your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

kw86 kw86 napisał(a) o To tylko zwierzęta

Takich filmów jak ten już kilka powstało, żeby wspomnieć choćby "Ziemian" (Earthlings). Obejrzenie ich wszystkich byłoby masochizmem i groziło całkowitą utratą wiary w cokolwiek. Obejrzenie jednego polecam każdemu - pomaga uświadomić sobie wiele mega-istotnych kwestii. Film "To tylko zwierzęta" jest wtedy niezłym wyborem, przede wszystkim dlatego, że powstał w Polsce i uwzględnia nasze lokalne warunki i specyfikę.

kw86 kw86 napisał(a) o Strefa X | Potwory (6)

W sumie zabawny, sprawdza się jeśli nie oczekiwać po nim nic więcej niż niewymagającej rozrywki. Chociaż o ile super-przewidywalna fabuła jest częścią konwencji, do której łatwo się przyzwyczaić, nieco drażnią fatalne postaci bohaterów, w całości zdefiniowane przez role zawodowe, genderowe stereotypy, osobliwie purytańską mentalność i garść drobnych życiowych dramatów, zastępujących biografie.

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna (5)

Gdyby nie niedopuszczalne sceny (prawdziwego) znęcania się nad zwierzętami, oceniłbym na około 9.

5 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o 2. American Film Festival

Hej, co byście powiedzieli na filmasterowe spotkanie w Literatce po ostatniej projekcji w sobotę (wzorem nowohoryzontowej tradycji)? My dotarlibyśmy po "Opowieściach z bezsennych nocy" czyli ok. 23.20 Pozdrawiam i do zobaczenia :) KW

kw86 kw86 napisał(a) o Piosenka do wynajęcia

Chyba idealna forma dla anarchicznego stylu Smitha - czterominutowe dzieło sztuki, polityczny manifest i zarazem filmowy żart. Minimalistyczny utwór, którego swoisty geniusz tkwi w znakomitym wykorzystaniu wszystkich elementów: od zdjęć, przez muzykę, aktorstwo i scenografię, po tytuł - gdyby zabrakło choć jednego z nich, film nie miałby już żadnego sensu.

9 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Wspaniałe życie Sachiko Hanai

Niby głupoty, ale nadspodziewanie zabawne :)

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Amalgamat

Dość akademicki film, niezbyt zrozumiały bez teoretycznego wsparcia. W sumie ciekawy, ale to nie do końca to, czego szukam w kinie.

5 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o The Ballad of Genesis and Lady Jaye

Wbrew opisowi z programu NH, chociaż film zapewne miał być historią romansu i radykalnego artystycznego eksperymentu, powstał raczej przeciętny, nieszczególnie wciągający film o GBPO jako legendzie muzyki industrialnej.

5 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Żółta sekwencja

Opcjonalny fragment "Normalnej miłości"...

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Normal Love

Queerowa fuzja "Barw granatu" i "Świateł wielkiego miasta" na przeterminowanej taśmie 16mm... w sumie odjazd, ale to nie do końca jest film.

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Baśń o ludziach stąd

Zbiór ciekawych, zgrabnie skonstruowanych, zabawnych i przenikliwie złośliwych kabaretowych motywów, które jednak nie najlepiej bronią się jako (nawet względnie krótki) film pełnometrażowy. A jeśli chodzi o zdjęcia - nie ma niczego, czego nienawidziłbym bardziej niż żółtego filtru na obiektywie kamery (chyba że w połączeniu z czarnobiałą taśmą).

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Poznasz przystojnego bruneta

Po znakomitym "Whatever Works" Woody Allen najwyraźniej musi odpocząć i zebrać siły... "Poznasz przystojnego bruneta" niestety rozczarowuje.

5 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Między światami

"I to jest najnowszy film Johna Camerona Mitchella?" - trudno mi było uwierzyć, że po odjazdowych, barwnych, zabawnych, pełnych afirmacji życia "Hedwig and the Angry Inch" i "Shortbus" JCM stworzył dość ponury dramat, zarówno formą jak i treścią przypominający raczej "Drogę do szczęścia" Mendesa niż poprzednie dzieła reżysera. Są tu jaśniejsze punkty, jak chociażby motyw tytułowej "króliczej nory" i jego barwne komiksowe ekspresje... W moich odczuciach przeważa jednak rozczarowanie.

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Kaboom

Fuckin' awesome.

9 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Scott Pilgrim kontra świat

So totally cool... or whatever.

8 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Skandalista George Lucas

Teraz już wiem, że Luke strzelił pierwszy... Ciekawy obraz Gwiezdnych Wojen jako nie-tylko-popkulturowego fenomenu.

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Open

Rozczarowująco słaby film na potencjalnie ciekawy temat. Nie pomagają mu niedbałe zdjęcia, banalna muzyka, mdła fabuła ani liczne potknięcia autorów.

4 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Muzyka dla truposzy

Bardzo originalna w warstwie fabularnej, wizualnej i muzycznej opowieść o duchach.

6 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Amerykańscy mistycy

Ciekawa, bardzo atrakcyjna wizualnie opowieść o trojgu ludzi, eksplorujących alternatywne, a tym samym całkiem ciekawe, ścieżki duchowego rozwoju.

7 gwiazdki

kw86 kw86 napisał(a) o Gaia

Przekaz w sumie pozytywny, ale słaby i niewyraźny, rozwleczony wśród niemal dwóch godzin długich ujęć...

6 gwiazdki

pokaż więcej